Podle všeho už jen pár posledních dní nás dělí od představení nové generace vlajkových procesorů od Qualcommu, protože tyto Snapdragony by měly spatřit světlo světa na Snapdragon Technology Summit, který se koná od 4. do 6. prosince 2018. No dali si tentokráte v Qualcommu pořádně načas a konkurence jim ve spoustě ohledů utekla, takže snad se jim podaří tento náskok s novým modelem dohnat a předehnat.

Jedním velkým otazníkem je pak pojmenování nového procesoru, protože se v minulých týdnech spekulovalo o kompletním přejmenování řady procesorů a namísto logického pokračování se Snapdragonem 855 jsme se měli dočkat Snapdragonu 8150. Ale nakonec se možná žádná velká revoluce konat nebude, protože podle posledního zjištění serveru PCMag označení „SM8150“ bylo pouze interním kódovým termínem a nebude spojeno s finálním označením nového procesoru. Že by tedy vzali na milost starý dobrý Snapdragon 855 ?

Samozřejmě je možné, že se dočkáme ještě něčeho úplně jiného, přece jen se bude jednat o přelomový kousek založený na 7 nm výrobním procesu a disponující 5G integrovaným modemem (X50). Tedy teoreticky… Slovutný novinář Roland Quandt totiž vypustil nové informace o chystané další generaci Snapdragonů „SDM865“ alias „SM8250“ nebo „SDX55“, který by se na trhu měl objevit už ve třetím čtvrtletí 2019 s 5G modemem (X55). Takže není ze hry ani varianta, že i Snapdragon 855 (alias 8150) se po vzoru Exynosu 9820 spokojí jen se 4G LTE datovými přenosy. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.