HMD Global plánuje na příští týden předváděčku, kde by měl být představen nový telefon. Ovšem ještě před touto akcí se společnosti, zřejmě nedopatřením, podařilo na internet zavěsit všechny propagační materiály telefonu s kódovým označením Phoenix. Víme, že by mělo jít o telefon Nokia 8.1.

A aby nedošlo k nějaké mýlce, Nokia 8.1 není nic jiného, než Nokia X7, ovšem přejmenovaná pro globální trhy. A to i přesto, že se očekávalo, že se Nokia X7 bude mezinárodně prodávat jako Nokia 7.1 Plus.

Z propagačních materiálu plyne, že telefon Nokia Phoenix, vlastně Nokia 8.1, bude mít 6,18 palcový displej s poměrně velkým výřezem a rozlišením 2240×1080 pixelů. Zadní panel je skleněný, rámy jsou vyrobeny z hliníku. Na zádech je uložen kromě snímače otisků také vertikální modul duálního fotoaparátu se snímači 12 MPix a 13 MPix s optikou Zeiss. Přední kamera bude 20 MPix s podporou AI.

Stejně jako u Nokia X7 je i zde použit procesor Snapdragon 710 s 4 GB RA a 64 GB interní paměti nebo s 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. Baterie bude mít kapacitu 3500 mAh s podporou rychlého nabíjení a operační systém bude Android Pie v programu Android One.

Propagační materiály však neobsahují informaci, kdy by se telefon Nokia 8.1 mohl dostat na trh a také není jasné, jaká bude jeho cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.