Zhruba před týdnem byl představen Honor 10 Lite ve své čínské verzi a včera se v Číně začal oficiálně prodávat. Vzhledem k tomu, že jde o docela povedený kousek s dobrou cenou, mnozí z našinců by jej rádi viděli také na globálních trzích.

A to by se v dohledné době mohlo stát realitou, protože Honor 10 Lite prošel s kódovým označením HRY-LX2 americkým certifikačním úřadem FCC. Telefon by se tak mohl podívat nejen na americký trh, ale svou certifikaci už získal i pro trh evropský, a to u EHS.

Pro ty z vás, kteří byste uvažovali o jeho koupi přímo v Evropě, stručně proletíme parametry telefonu. Honor 10 Lite má 6,2 palcový displej s rozlišení FullHD+, poměr stran je 19,5:9. Na postu procesoru je usazen Kirin 710 s podporou GPU Turbo, 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB interní paměti.

Zadní duální fotoaparát tvoří 13 MPix a 2 MPix snímače s AI funkcemi. Přední kamera je 24 MPix, taktéž s AI podporou. Baterie má kapacitu 3400 mAh a kromě Face ID je tu i klasický snímač otisků na zadním panelu. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

Ceny v Číně začínají na zhruba 200 dolarech za základní verzi. Pokud se tedy Honor 10 Lite dostane na evropský trh, musíme počítat s cenou poněkud vyšší.