Záběr čínských Xiaomi je opravdu velmi široký a jejich produkty zasahují opravdu skoro do všech myslitelných kategorií. Velká část jejich pozornosti je ale v současnosti upřena na vývoj umělé inteligence (AI) a „internetu věci“ (IoT), tedy ve zkratce chytré domácnosti. A dnes jsme se  na vývojářské konferenci AioT v Pekingu dočkali oznámení velmi zajímavé strategické spolupráce, protože Xiaomi a švédský nábytkářský gigant IKEA budou do budoucna kooperovat právě na poli AI a IoT.

Pro začátek se dočkáme podpory Xiaomi IoT platformy u kompletní řady chytrého osvětlení IKEA a pro švédského giganta jedná se o první spolupráci s čínskou technologickou firmou v historii. Do budoucna samozřejmě bude nabídka zařízení do chytré domácnosti rozšířena i na další produkty a chytrou domácnost pod hlavičkou IKEA tak bude možné ovládat pomocí aplikace Mijia app nebo umělé inteligence Xiao AI.

Šéf Lei Jun se ostatně nechal slyšet že AI + IoT je součástí klíčové strategie značky Xiaomi a výhledově řádu tří až pěti let by měly tyto technologie být součástí každého zařízení z jejich produkce. Spolupráce s obří značkou formátu IKEA je navíc pro Xiaomi dalším průlomovým krokem na cestě k mezinárodnímu rozšíření právě svých nových AI a IoT platforem. Takže až na vás příště začnou masové kuličky v IKEA mluvit čínsky, tak budete tušit odkud vane vítr.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.