Zvěsti o tom, že společnost Oppo chystá nový telefon Oppo R19 jsou v kurzu už nějaký ten pátek. Zatím se o přístroji ví, že bude mít maximální užitnou plochu displeje a nějakou záhadnou novou technologii. Neměly by chybět přední i zadní duální fotoaparáty, snímač otisků v displeji a údajně ani podpora 5G.

Informace o použitém procesoru zůstávaly zatím utajeny, i když se spíš čekalo, že Oppo vsadí na čipset z dílen Qualcommu. Dnešní čerstvá zpráva však naznačuje, že Oppo R19 bude prvním telefonem, ve kterém své místo najde procesor Mediatek Helio P80.

Tento čipset by měl být vyroben pomocí 12 nm technologie. Jeho architektura bude vylepšena a stejně tak i podpora AI. Někteří tipaři se také nezdráhají tvrdit, že Helio P80 na tom bude s AI výkonem lépe než Kirin 980, a to i přesto, že čipset spadá do střední třídy.

Ovšem Helio P80 je chystán až na příští rok a jeho reálné výsledky bude možno ověřit až bude nasazen do některého z chystaný přístrojů. Pokud jím bude Oppo R19, tak se zřejmě objeví někdy v první půli roku 2019, protože až v tu dobu by se měl objevit i Helio P80 a měl by se stát hlavním produktem společnosti Mediatek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.