Návrat značky Meizu na mobilní výsluní je velmi potěšujícím faktem minulých měsíců, stejně jako příklon firmy k mnohem větší podpoře mezinárodní dostupnosti a podpory. Modely Meizu 16 a Meizu 16 Plus představené na začátku srpna se dočkaly velmi pozitivního přijetí a na cestě už by měl být i vylepšený model Meizu 16S. A nemusíte pochybovat, že půjde o řádného fešáka, protože se dnes na internetu objevily první snímky a rendery.

Podle nich by Meizu 16S mělo pokračovat v nastoupené cestě maximalizace užitné plochy displeje a telefon by tak neměl mít skoro žádné rámečky na žádné straně. A protože nebude mít ani vykousnutý displej, ani výsuvný modul, tak se se nabízí otázka kam Meizu zašantročili čočku přední selfie kamerky. Ta bude v levém horním rohu, ale nebude se jednat o zbrusu novou moderní integraci čočky přímo do displeje jako Infinity-O u Samsung Galaxy S10, ale o klasické řešení.

Telefon bude mít kovový rám a sklo na obou stranách přístroje a i výbava by měla být na výborné úrovni. Zadní fotoaparát by měl být hned trojitý s ikonickým kruhovým bleskem a nezapomnělo se ani na 3.5mm audio jack nebo USB Type-C port. Podle všeho by mělo Meizu 16S dostat do vínku už i nový špičkový procesor Snapdragon 8150 spolu s 8 GB RAM a jako bonus bude poprvé k mání i bezdrátové nabíjení.

Původní modely Meizu 16 stály kolem 2698 juanů ($388) nebo 3198 juanů ($460) za Plus verzi, takže se cenové zařazení Meizu 16S očekává někde kolem 3500 juanů (asi $503). Datum vydání je také ve hvězdách a podle našeho odhadu se určitě nestihne do konce roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.