Letošní telefony společnosti Huawei patří k tomu nejlepšímu, co najdeme na trhu. Ovšem jejich cena není zrovna zanedbatelná a mnozí uživatelé, kteří při výběru nového telefonu upřednostňují slušný poměr cena/výkon hledají přístroj, který by lépe vyhovoval jejich cenovým limitům. Pokud bychom v tomto ohledu porovnali například poslední model Oukitel U23 s Huawei P20 Pro, cenový rozdíl téměř 600 dolarů určitě hraje ve prospěch Oukitelu.

Obstojí však Oukitel U23 s cenovkou lehce přes 200 dolarů i v porovnání parametrů a designu s P20 Pro, jehož cena se pohybuje kolem 870 dolarů?

Design obou telefonů je na vysoké úrovni. Oba také mají displej s FullHD+ rozlišením a horním výřezem, ovšem Oukitel U23 má menší bradu, a to díky snímači otisků, který je uložen na zadním panelu. Huawei P20 Pro i Oukitel U23 mají zadní panel s populárním barevným přechodem. Stejně tak hlavní kamera je vertikálně uložena v levém horním rohu. Tedy v tomto směru jsou na tom přístroje velmi podobně. Přesné srovnání můžete najít v následujícím videu.

V rámci operačního systému najdeme u Oukitel U23 Android 8.1 Oreo, kdežto P20 Pro používá ještě nadstavbu EMUI 8.1. Na další rozdíl narazíme na postech procesorů. Huawei telefon je osazen osmi jádrovým Kirin 970, zatím co Oukitel má poněkud slabší Helio P23, a to poznáme hlavně při hraní náročnějších her. Nicméně oba telefony mají slušný výkon a plynulý multitasking.

Nadšenci mobilní fotografie jistě zpozorní při srovnání zadních kamer. Tady rozdíly budou nemalé. Huawei P20 Pro má troijitý fotoaparát s Leica optikou a rozlišením 40 MPix+20 MPix+8 MPix. Oukitel U23 si musí vystačit s duálním fotoaparátem s 16 MPix a 2 MPix. Samozřejmě musíme mít na paměti, že cena P20 Pro je čtyřikrát vyšší než cena Oukitel U23. Ovšem kvalita fotek Oukitelu rozhodně není čtyřikrát horší.

V rámci dalších specifikací Oukitel U23 nabízí grafiku Mali-G71MP2, 6 GB LPDDR4X RAM, 64 GB vnitřní paměti, 3500 mAh kapacitu baterie s 10W bezdrátovým nabíjením, Face unlock technologii a čtečku otisků prstů. To vše za 249,99 dolarů. Samozřejmě však záleží na vkusu a potřebách jednotlivých uživatelů, zda si vyberou podstatně dražší Huawei P20 Pro, nebo levnější Oukitel.

Navíc Oukitel U23 je aktuálně nabízen za ještě nižší promo cenu na e-shopu Gearbest, kdy do 2. prosince/novembra za něj zaplatíte jen 209,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.