Telefon Vernee X1 se letos na jaře objevil jako speciální edice původního Vernee X. Ovšem nějaké zásadní změny zde nehledejme. Design i hardware je v podstatě stejný, změna nastala jen v rámci kombinace pamětí. Výrobce však slibuje velmi dobré odladění celého systému a tím vyšší výkonnost přístroje.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P23. GPU Mali-G71, 6 GB LPDDR4X RAM a 64 GB interní paměti v kombinaci s optimalizovaným systémem by měly zvýšit výkon až o 10% a snížit spotřebu energie o 15%. To by se mělo projevit hlavně při hraní her, a to i těch náročnějších.

Stejně jako u Vernee X i zde nalezneme 6 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů, poměrem stran 18:9 a 2.5D sklem.

Také příznivci mobilní fotografie by si mohli přijít na své, protože Vernee X1 má zadní i přední duální kamery, které jsou upgradované. Na zádech je uloženo kombo 16 MPix a 5 MPix se clonou f/2.0 a PDAF. Přední duální kamera je složena ze 13 MPix a 5 MPix snímačů, nechybí vylepšený režim krásy tváře.

Baterie s kapacitou 6200 mAh, rychlým 9V/2A nabíjením a speciálním šetřícím režimem by měla nabídnout dlouhou výdrž. Telefon podporuje také technologii Face ID, kdy je zlepšena rychlost odemykání přístroje. Kromě toho je tu i snímač otisků pro případ, že by Face ID selhalo.

Pokud vás Vernee X1 po tomto krátkém výčtu parametrů zaujal vězte, že jej můžete zakoupit na oficiálním Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde je aktuálně nabízen za 5899 Kč v černé a modré barevné variantě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.