Jako každým rokem tak i letos se po vydání dvou telefonů řady Pixel 3 začíná mluvit o tom, že Google chystá i jejich odlehčenou verzi Pixel 3 Lite. Letos by se těmto spekulacím dalo i věřit, protože na síti se objevilo i pár fotek tohoto telefonu a dnes tu máme další.

Na nové reálné fotce je Pixel 3 Lite vyfocen zároveň se svým starším bratrem Pixel 3. Na první pohled to vypadá, že telefony jsou v podstatě stejné. Ovšem při podrobnějším pohledu si lze povšimnout, že Pixel 3 Lite má širší boční rámečky a celkově je užší.

Zdá se také, že Pixel 3 Lite nemá spodní reproduktor v bradě a chybí i sekundární snímač předního fotoaparátu. Připomeňme, že Pixel 3 má 5,5 palcový displej a podle odhadů by Lite verze měla mít displej s úhlopříčkou 5,56 palce. Poměr strany by tedy měl být 18,5:9.

Také další parametry by měly být poněkud skromnější. Místo procesoru Snapdragon 845 by měl být u Pixel 3 Lite použit Snapdragon 670 se 4 GB RAM a 32 GB interního úložiště. Neměl by údajně chybět konektor pro sluchátka a zadní fotoaparát by měl mít rozlišení 12,2 MPix.

Oficiální potvrzení těchto informací však stále neexistuje a někteří tipaři dokonce tvrdí, že Pixel 3 Lite bude vyhrazen pouze pro některé trhy. A kdy by se měl telefon objevit? Ani na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Někteří si myslí, že jeho uvedení je na dohled, jiní zas zastávají názor, že se telefonu dočkáme až v příštím roce.