Duální fotoaparáty jsou už dnes v podstatě nepsaným standardem napříč všemi cenovými kategoriemi, takže je jasné, že evoluce nezadržitelně míří k vyšším číslům. A tak se pro velká jména mobilního světa stává další metou trojice zadních fotoaparátů (tedy alespoň dočasně). Dalším v řadě bude čínské Lenovo, protože se na certifikačním úřadě TENAA objevil nový model s velmi slušnou výbavou a právě trojitým zadním fotoaparátem.

Certifikace nám sice neodhalila zdaleka všechny parametry telefonu, takže se budeme muset spokojit s prozatimním modelovým označením L78071, 6,3-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením, 3210 mAh kapacitou baterie a rozměry 156.7×74.5×7.8 mm. Kolegové z Gizchina.com sice spekulují o možném použití zbrusu nového vlajkového procesoru Snapdragon 8150, ale argumentace je dle mého názoru poměrně chabá, protože celá spekulace je založená na tom, že model s trojicí fotoaparátů musí být automaticky vlajkový…

To však samozřejmě zdaleka nemusí být pravdou a například nové levné Samsungy jsou toho jen a jen důkazem. Certifikační snímky telefonu samotného navíc pro designové stránce ukazují opravdu velmi průměrný vzhled, který bych od špičkového modelu opravdu neočekával. Každopádně se nového Lenova dočkáme možná už do konce roku a tipoval bych maximálně na nějaký midrange model do střední třídy.