Před koncem roku se od čínského gigantu Huawei dočkáme ještě jednoho modelu a chystaný Huawei P Smart 2019 by měl vyplnit nějaké to prázdné místo ve střední třídě. A dnes pro vám máme první oficiální snímky tohoto telefonu spolu s prvními potvrzenými parametry. A zbytek těch nepotvrzených asi nebude moc těžké odhadnout, protože tenhle kousek nám na první pohled něco připomíná…

Ano, pán tam vzadu právě vyhrál bludišťáka za správnou odpověď, protože Huawei P Smart 2019 jako by z oka vypadl nedávno představenému Honor 10 Lite od sesterské značky. Ostatně to už je u dua Huawei/Honor poměrně zavedená tradice a měli jsme ji možnost vidět i u minulých generací Honor 9 Lite/Huawei P Smart. Alespoň malá změna by však měla být díky rozdílným barvám zadního panelu, protože nový Huawei si bude hrát s mnohem temnějšími odstíny modré u jedné z variant.

Takže asi příliš nepřekvapí, že telefon bude mít 6,2-palcový displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, poměrem stran 19:9 a malým kapkovitým vykousnutím. Stejně tak octa-core procesor z domácím stáje Kirin 710 bude identický a malá změna by měla nastat jen s paměťovými konfiguracemi, protože P Smart 2019 teoreticky nabídne jen 3 GB / 4 GB RAM a 32 GB / 64 GB vnitřní paměti. Pravděpodobně také 24 Mpix selfie kamerka, 13 Mpix + 2 Mpix zadní fotoaparáty, 3400 mAh kapacita baterie, systém EMUI 9 založený na Androdu 9 Pie a bohužel také zastaralý microUSB port.

Huawei P Smart 2019 by se měl dostat na trh v průběhu několika málo příštích týdnů a jsme poměrně zvědavi na jeho cenové zařazení, protože papírově je kvůli nižší kapacitě pamětí horší než Honor 10 Lite, který je zase historicky vždy levnější než odpovídají model Huawei. No nechme se překvapit.