Nejnovější Xiaomi telefon se špičkovou výbavou, Mi Mix 3, byl uveden v Číně v říjnu/októbri. Potenciální kupci okamžitě začali šílet a e-shopy brali útokem. Ale vzhledem k tomu, že Mi Mix 3 byl dostupný jen na čínském trhu, mnozí z nás, Evropanů, se k němu prostě nedostali. Nezbývalo tedy než čekat, kdy se dostane i k nám.

Vzhledem k tomu, že Xiaomi pomalu zapouští oficiální kořeny všude po světě a už je aktivní na 82 světových trzích a na 25 z nich je navíc číslem jedna, netrvala cesta Mi Mix 3 do Evropy zas tak dlouho. Telefon nedávno dostal certifikaci Bluetooth SIG a EHS, takže nic nebrání tomu, aby se u nás začal také prodávat. Tato chvíle by měla nastat už 1. prosince/októbra, kdy by se měl oficiálně objevit na stránkách německého Amazonu.

Pokud tedy tato informace není jen takovým plácnutím do vody, mohla by Xiaomi uspořádat nějakou akci, kde by byl Mi Mix 3 oficiálně uveden pro Evropu. Mohlo by se tak stát například ve Španělsku nebo Velké Británii, kde společnost nejčastěji představuje své novinky pro evropský trh. Je také velice pravděpodobné, že kampaně proběhnou i v evropských Mi Storech. Podle všeho tedy bude začátek příštího měsíce ve znamení Xiaomi.