Procesory společnosti Qualcomm jsou srdcem mnoha chytrých telefonů napříč všemi třídami. Americký výrobce má dobrou pověst a každým rokem se snaží nabídnout výrobcům telefonů minimálně jeden top čipset, který se následně implementuje do vlajkových lodí.

V letošním roce byl králem Snapdragon 845 a Qualcomm už chystá jeho nástupce. Zatím co nové high-end procesory společností Samsung a Huawei už mají svou premiéru za sebou, na takový čipset od Qualcommu stále čekáme. Měl by jím být Snapdragon 8150 a vypadá to, že oficiálně bude uveden bude 4. prosince/decembra.

Představení nového Snapdragonu by se mělo uskutečnit na technologickém summitu Qualcomm a někteří zástupci čínské odborné veřejnosti a tisku už dokonce na tuto akci dostali pozvánku. Summit se bude konat na Havaji a bude trvat tři dny.

Co se parametrů Snapdragon 8150 týče, měl by být vyroben pomocí 7nm technologie. Bude rozdělen do tří clusterů. Nejvýkonnější jádro by mělo mít takt 2,84 GHz, tři střední jádra přijdou s frekvencí 2,4 GHz a poslední čtyři jádra budou taktována na 1,78 GHz. Je očekávána GPU Adreno 640, která by měla měla být až o 20% rychlejší než předchozí verze. Na trh by se měl Snapdragon 8150 dostat počátkem příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.