Dámy a pánové, asi je čas na nějaký ten malý potlesk, protože to vypadá, že se první z nové generace modelů Elephone chystá už velmi záhy na trh. Což je vzhledem k historii značky protkané obřími čekacími dobami mezi představením a vydáním opravdu jen a jen pozitivní zprávou. Nový Elephone A5 už je dokonce v plné kráse i na oficiálních stránkách značky a dokonce i v chystaných předprodejích na Gearbestu. A my máme přímo od výrobců informace o konkrétních datech předprodejů a vydání.

Ale nejdříve malý pohled na samotný telefon a jeho specifikace, protože i když Elephone A5 označením náleží k obvykle poměrně ořezané sérii telefonů „A“, tak v tomto případě se směle zařadí do střední třídy. K tomu bude vybaven například 6,18-palcovým vykousnutým displejem s rozlišením 2246×1080 pixelů, procesorem Helio P60, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB vnitřní paměti, hned trojicí zadních fotoaparátů (13 Mpix + 5 Mpix + 0,3 Mpix), 20 Mpix + 2 Mpix duální selfie kamerkou, dual SIM sloty, čtečkou otisků prstů na boku a slušivým modro-fialovým zadním panelem. Jedinou muškou tak bude pravděpodobně fakt, že systém Android 9 Pie dorazí až později pomocí FOTA updatu.

To vše zní poměrně nadějně a stejně tak vypadá i nastavená cena, protože pro první várku zákazníků by měl být Elephone A5 k mání jen za 199.99 dolarů. Předprodeje by měly začít už 3. prosince na Gearbestu a potrvají až do 16. prosince, kdy by měl telefon být teoreticky reálně k dispozici. V listingu je opět rozlišena EU a ne-EU verze, takže to vypadá opět na nějaké legální trable s certifikacemi.