Ohodnoťte článek

Minulý týden proběhla čínskou sítí informace, že společnosti Meitu a Xiaomi chtějí údajně navázat strategické partnerství, které by bylo založeno na kooperaci v oblasti technologií pro selfie kamery a zvýšení prodejů telefonů obou aktérů. V té době ještě obě společnosti odmítaly tuto skutečnost jakkoli komentovat.

Moc dlouho jim to tedy nevydrželo a Meitu odhalila poměrně dost podrobností o tomto partnerství. Podle oficiálního dokumentu získá společnost Xiaomi 30 letou globální licenci Meitu pro používání některých technologií a názvů všech nadcházejících telefonů Meitu s výjimkou Meitu V7.

Meitu a Xiaomi budou společně vyvíjet přístroje, které budou patrně nabízeny pod nějakou třetí značkou. Telefony budou navrženy, vyrobeny a prodávány společností Xiaomi a Meitu poskytne technologie a algoritmy v nich používané. Kromě telefonů bude Xiaomi vyrábět i další produkty se značkou Meitu s výjimkou produktů pro inteligentní hardware.

V první fázi této strategické spolupráce bude Meitu dostávat zhruba 10% hrubého zisku z každého prodaného telefonu. Toto období je předběžně stanoveno na 5 let. Pokud se po uplynutí této doby Xiaomi rozhodne v partnerství pokračovat, bude nadále platit Meitu zatím nespecifikovanou částku za každý společně vyvinutý telefon. V případě dalších společně vyvinutých produktů má společnost Meitu nárok na 15% podílu z hrubého zisku po dobu 30 let.

Meitu kromě toho také potvrdila, že společně vyvinuté telefony budou mít nainstalovány vlastní foto aplikace Meitu a tím chtějí zajistit nárůst své uživatelské základy. Kdy se objeví první telefon vzešlý z této spolupráce zatím není známo. Podle prvních odhadů to však bude nejdříve v příštím roce.

Jaký je váš názor na toto spojení Meitu a Xiaomi? Začínáte se pomalu těšit na produkty „Meitu by Xiaomi“? Komentáře pod článkem jsou otevřeny vašim názorům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.