Ohodnoťte článek

Jak už víme, Huawei intenzivně pracuje na svém prvním přístroji s ohebným displejem, který bude mít i podporu 5G sítí. Víme také, že podle všeho jej představí v příštím roce na MWC 2019. Nu a dnes se mrkneme na další podrobnosti o Huawei skládacím telefonu.

Poněkud detailnější informace přicházejí z Jižní Korei, kde měl Huawei údajně prezentovat skládací telefon místním operátorům. Pokud se ptáte, proč právě tam, odpověď je snadná. Právě Jižní Korea by měla mít jako jedna z prvních zemí zprovozněny 5G sítě pro komerční využití, a to už v první polovině roku. V druhé polovině 2019 se očekává komerční využití 5G v Japonsku, Číně a v Evropě. Takže skládací Huawei telefon by mohl být uvolněn ve druhém nebo třetím čtvrtletí příštího roku.

Podle dostupných informací bude mí telefon flexibilní OLED displej z dílen společnosti BOE. Ve složeném stavu by měla být úhlopříčka 5 palců. Po rozložení by se měla úhlopříčka zvětšit na 8 palců. Pro podporu 5G sítí bude procesor, pravděpodobně Kirin 990, vybaven modemem Balong 5000. A pokud by vás zajímal design Huawei skládacího telefonu, můžete se podívat na jeho koncept ve videu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.