OnePlus začíná spouštět novou aktualizaci OxygenOS Open Beta 7 pro telefony OnePlus 6. Ta je rozhodně zajímavá tím, že kromě běžných vylepšení a úprav nabídne novou službu. Jde o roaming pro mobilní data bez toho, abyste si při vycestování do ciziny museli kupovat tamní SIMku.

Společnost tvrdí, že tato funkce by měla běžet ve většině zemí, ale jejich přesný seznam zatím nebyl zveřejněn. Služba se jmenuje OnePlus Roaming a funguje jako virtuální SIM karta pouze pro data, nikoli však pro hovory.

Pokud budete chtít po aktualizaci vašeho telefonu roaming povolit, stačí jít do Nastavení – WiFi a Internet – Roaming OnePlus. Poté budete mít možnost si vybrat „datový balíček“, po vybrání vámi požadovaného paketu kliknete na nákup a dokončíte platbu. V posledním kroku pro aktivaci roamingu stačí jen jej vybrat ze seznamu a povolit.

Seznam balíčků a jejich cena se bude lišit v závislosti na zemi, pro kterou jej budete nakupovat. Zní to velmi dobře, ale je stále nutno mít na paměti, že jde o beta verzi a není ještě stabilní.

V této chvíli je služba Roaming dostupná pouze pro OnePlus 6, ale předpokládá se, že bude distribuována také na OnePlus 6T. Zda ji dostanou i modely OnePlus 5/5T a 3/3T není potvrzeno. Kompletní seznam změn v této aktualizaci najdete zde.