Ohodnoťte článek

To, že budoucnost bude patřit umělé inteligenci i v segmentu mobilních telefonů se můžeme přesvědčit například u poměrně nedávno vydaného Honor Magic 2. Ten bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co jsme mohli letos vidět. To nejen díky výsuvnému mechanismu fotoaparátu, ale také AI funkcím, které má na starosti výkonný procesor Kirin 980 AI.

Telefon se tak výborně hodí jako velmi funkční navigace v automobilech a rozhodně za zmínku stojí také AI asistent YOYO. Ten má spoustu pokročilých funkcí podobných těm, které najdeme u technologie Google Duplex. Může například automaticky rezervovat hotel, nebo pomocí hlasu ovládat vzlet a přistání dronu. Aby toho nebylo málo, lze jej dokonce využít pro ovládání auta bez řidiče.

Pro tento případ byl Honor Magic 2 upevněn na palubní desce před sedadlem spolujezdce, aby snadno mohl snímat situaci na silnici. Volant byl také speciálně přizpůsoben tomu, aby mohl být ovládán YOYO asistentem. Test se údajně povedl, ale asi hned tak nebude tato testovaná zkušenost převedena do praxe. Test probíhal na soukromém trati, kdy navíc i okolní cesty byly pro jistotu uzavřeny.

To, co se mohlo zdá ještě před rokem jako hluboká utopie se může stát skutečností. Bezpilotní auta ostatně testována už jsou, nástup AI funkcí u telefonů je zřetelný a až budou vychytány všechny mouchy, a že jich zatím je, kdo ví, možná za pár let budou naše životy ovládat telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.