Prodejní čísla ASUSu se v poslední době mírně zvedají nejen na domácím taiwanském trhu a jedním z hlavních důvodů je masivní úspěch modelu ZenFone Max Pro. Ten nabízí velmi dobré vybavení za skvělou cenu a i u nás jde o jeden z velmi oblíbených kousků, zejména díky přítomnosti NFC čipu, na který většina konkurence v této cenové hladině prostě zapomíná. A 11.prosince by měla být v Indonesii představena nová generace ASUS ZenFone Pro M2.

Podle dostupných renderů z XDA by měl ZenFone Max Pro M2 přijít opět s vykousnutým displejem a uvidíme o jak masivní vykousnutí se bude jednat (titulní obrázek je jen ilustrační a odkazuje pravděpodobně k chystanému ZenFone 6). A druhá generace tohoto modelu by měla také nabídnout dvě odlišné verze, které by se měly hlavně odlišovat v použitém procesoru, počtu fotoaparátů a také označením, protože půjde o Max Pro M2 a Max M2.

Obě verze by měly mít 6-palcový displej s rozlišením 2280×1080 pixelů a poměrem stran 19:9 a 4 GB RAM. Tím zveřejněné společné parametry končí, protože výkonnější Max Pro M2 bude mít procesor Snapdragon 660, 64/128 GB vnitřní paměti a trojitý zadní fotoaparát s hlavním 13 Mpix senzorem. Slabší varianta pak bude kontrovat Snapdragonem 636, 32/64 GB vnitřní paměti a pouze duálním fotoaparátem opět s hlavním 13 Mpix senzorem. Pořádné péči by se mělo dostat i kapacitě baterie, takže se dají očekávat nadprůměrná čísla.

Uvidíme za kolik se budou nové ASUSy prodávat, protože stejně jako v minulé generaci budou hlavním protivníkem modely od Xiaomi, konkrétně pak asi Xiaomi Redmi Note 6 Pro, případně Xiaomi Mi 8 Lite pro silnější verzi. Tak třeba nás hoši z Taiwanu mile překvapí i cenou.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.