Společnost Vivo má poměrně rozsáhlé portfolio telefonů napříč všemi tržními segmenty. Najdeme zde snad vše od top modelů přes telefony střední třídy až po tu nejnižší třídu. Právě tam by měl spadat i přístroj, který se s kódovým označením Vivo 1817 objevil v testech Geekbench.

Podle výpisu z Geekbench je patrno, že chystaný telefon má nízkou kapacitu paměti RAM, konkrétně jen 2 GB a jako procesor byl použit nespecifikovaný čipset s taktem 1,96 GHz. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo.

Co se výsledků týče, tak i ty naznačují, že půjde opravdu o méně výkonný přístroj. V single-core testu nasbíral Vivo 1817 865 bodů a ve více jádrovém testu pak 3241 bodů. Tipaři tedy uvažují o tom, že by mohlo jít o jakousi odlehčenou verzi Vivo Y93. Ten má o 1 GB vyšší RAM paměť, než právě testovaný přístroj.

Telefon by mohl mít také čistý Android vzhledem k nízké operační paměti. Stejně tak by procesorem mohl být například Snapdragon 439, kterým jsou osazeny modely Vivo Y93 a Y95. Je sice trochu překvapením, že se společnost Vivo pustila i do takto méně vybavených přístrojů, ale na druhou stranu ne všichni potenciální kupci touží po našlapaných strojích za spoustu peněz. Navíc Vivo je poměrně renomovaná značka, takže i nízko nákladový telefon by měl mít svou kvalitu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.