O chystaném telefonu Nokia 9 PureView se mluví čím dál tím častěji, i když předpoklad, že bychom se jej dočkali ještě do koncce letošního je minimální. Společnost HMD Global sice chystá představovačku na 5. prosince/decembra do Dubaje, kde by měla uvést nový telefon, ale jsou spíš ve hře stroje Nokia 8.1, Nokia 7.1 Plus a nebo Nokia 2.1 Plus. Každopádně by mělo jít o telefon s horním výřezem.

V případě Nokia 9 PureView by měl být displej klasický a bez výřezu. A navíc výrobci málokdy představují top modely před koncem roku, takže až MWC 2019 spíš ukáže, zda bude tento telefon uveden.

Ať tak či tak, tipaři jsou stále ve střehu a nabízejí nové informace. Jednu z nich tu máme i dnes. Na síti kolují rendery silikonového pouzdra chystané Nokie. Výřezy v pouzdru jasně naznačují, že zadní kamera bude poskládána do hvězdicového modulu a podle všech dosavadních zpráv jej bude tvořit pět snímačů.

Zadní fotoaparát by tedy mohl být velmi slušný. Ostatně pamětníci si jistě vzpomenou, že označení PureView si můžeme pamatovat z dřívějška, kdy jej nesly Nokia telefony, které byly orientovány na foto výbavu. Za všechny připomeňme slavný Nokia 808 PureView z roku 2012, který běžel na Symbianu a měl 41 MPix zadní fotoaparát a 3 MPix přední kameru.

Také některé telefony Nokia Lumia Windows Phone měly fotoaparáty s označením PureView a bývalí uživatelé na ně dodnes vzpomínají. Držme tedy Nokii palce, ať se ji s telefonem Nokia 9 PureView podaří obnovit její zašlou slávu na poli foto mobilů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.