Společnost HTC na tom není zrovna růžově. Zisky společnosti jsou v trvalém propadu a moc nepomohlo ani to, že několikrát změnili strategii výroby, snížili produkci a vsadili na segment prémiových telefonů. Posledním z nich byl letošní HTC U12+, ale ani ten mezi potenciálními kupci příliš nezabodoval. Chvíli to sice vypadalo, že bychom se mohli dočkat jeho nástupce HTC U13 Plus, ale i to dnes není příliš reálné.

Podle posledních informací totiž HTC zrušila všechny plány na vlajkovou loď pro příští rok a chtějí uvést jen nějaký, zatím neznámý, telefon střední třídy. Ten by se údajně mohl objevit na jaře 2019. Jaký bude jeho design a parametry je však ve hvězdách.

Kromě toho také zdroje blízké HTC uvádějí, že společnost chystá „něco jiného“. A to „něco“ by mělo být chystáno také na příští rok, ale spíš na jeho závěr. Není naprosto jasné, co by to mohlo být. Podle tipařů by to opravdu mohlo být cokoli. Například nějaké zařízení, které by bylo natolik výkonné, že by mohlo konkurovat telefonům Apple nebo Samsung. Ale ať už vyrukují s jakýmkoli přístrojem, měli by si dobře promyslet strategii a zaměřit se na své skalní fanoušky a naprosto změnit přístup.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.