Kolem nové generace herních telefonů značky Nubia panují poměrně hodně velké zmatky a my k nim dnes přihodíme ještě jedno polínko. Původní Nubia Red Magic se dostala na trh v dubnu a oproti konkurenci zaostávala kvůli staršímu procesoru Snapdragon 835. Zhruba před pár týdny proběhla médii (včetně nás) zpráva o vylepšené verzi se Snapdragonem 845 nazvaná Red Devil, ale dnes máme černé na bílém oficiální pozvání na 28.listopadu na představení Nubia Red Magic Mars… V tom aby se opravdu čert vyznal.

Podle logiky věci by Nubia Red Magic Mars měl být tím správným zástupcem nové generace herního telefonu značky a pravděpodobně je identický s mýtickým Red Devil, protože specifikace vypadají nebezpečně podobně. A protože Nubia s tímto telefonem míří přímo do kategorie e-sportu, tak se představení uskuteční v herním centru v Šanghaji a Magic Mars se určitě pokusí konkurovat Xiaomi Black Shark Helo, ostatně první screenshoty prezentace ukazují právě porovnání s tímto kouskem.

A výbava Magic Mars určitě bude velmi slušná, protože dostane procesor Snapdragon 845, 10 GB RAM, duální systém vodního a vzduchového chlazení, DTS zvuk a hlavně extra tlačítka na boku telefonu, který umožní použití v režimu „naležato“ přímo jako gamepad. Konkurence k tomu potřebuje speciální nástavce, takže by se právě zde mohl skrývat zásadní trumf Nubia Magic Mars. Původní odhady hovořily o ceně kolem 560 dolarů, takže bude konkurovat i cenou. Tak snad nám konečně 28. listopadu udělají v tom malém herním guláši Nubia pořádek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.