Dlouho očekávaný Oukitel U23 dnes konečně dorazil na předprodejové virtuální pulty obchodů, protože od 19. do 30. listopadu budou mít zákazníci možnost si tento telefon pořídit jen za 199.99 dolarů. A to nezní jako špatná cena vzhledem k solidní výbavě a několika extra tahákům jako je „měňavý“ barevný design nebo bezdrátové nabíjení. Oficiální cena pak po skončení předprodejů bude výrazně vyšší, takže ideální moment k pořízení je právě teď.

Tedy pokud neplánujete nakupovat z evropské distribuce… Vzhledem k nějakým blíže neupřesněným zádrhelům se totiž Oukitel U23 dostane na trh nejdříve jako mimoevropská verze a až v průběhu prosince by měla následovat oficiální evropská. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou chybějící certifikace pro trh EU, i když by obě verze měly být zcela identické jak vzhledem, výbavou i cenou. Podle listingu má i mimoevropská verze naše kompletní LTE, ale pokud jde o chybějící certifikaci, tak člověk riskuje při koupi telefonu zabavení celníky.

Každopádně Oukitel U23 může nabídnout 6,18-palcový vykousnutý displej s FullHD+ rozlišením 2246 x 1080 pixelů, parádně vypadající blýskavý modro-fialový zadní kryt, procesor Helio P23, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 3500 mAh kapacitu baterie s 10W bezdrátovým nabíjením, 16 Mpix + 2 Mpix zadní fotoaparáty s hlavním senzorem Samsung S5K3P9 (f/2.0), 8 Mpix selfie kamerku Samsung S5K4H7 nebo operační systém Android 8.1 Oreo.

This slideshow requires JavaScript.

Na facebookových stránkých Oukitelu je už také k dispozici i soutěž o nějaký ten kousek zdarma, tak proč se nezapojit. Telefon je už i v nabídce oficiálního obchodu za zmíněných 199.99 dolarů pomocí slevového kupónu, ale osobně bych ještě s pořízením vyčkal, dokud se nevyjasní přesné důvody odsunutí vydání EU verze telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.