Když už opravdu nevíte co s penězi a předražené modely od Applu jsou pro vás už normou, tak se musíte poohlédnout po limitovaných luxusních edicích dalších značek. A Huawei Mate 20 RS Porsche Design k nim bezpochyby patří, protože za něj vysázíte na dřevo sympatických 12.999 juanů, což je v přepočtu hezkých 1875 dolarů. Proto je poměrně překvapující, že se podobných šílenců evidentně najde docela dost, protože se všechny kusy tohoto telefonu v prvním dnešním prodeji vyprodaly za pouhých 8 minut…

Za své peníze dostanou zákazníci exkluzivní rudo-černý design a záda telefonu jsou potaženy ručně zpracovanou kůží. Zadní trojice fotoaparátů navíc dostane i lehce upravený blesk nazvaný „Porsche Eye“ a podle slov výrobce se na tomto designu pracovalo po celých 18 měsíců. No budiž, řekněme, že jim budeme věřit. Telefon vypadá opravdu velmi hezky a bude se vyjímat na vašem stolku ze slonoviny až budete lenošit s Dom Perignon v ruce a krmit hrochy v domácím bazénu.

Jinak se pod extravagantní luxusní slupkou skrývá starý dobrý Huawei Mate 20 Pro se všemi vymoženostmi a výbavou, která z něj dělá momentálně nejlepší telefon na trhu. Samozřejmě RS Porsche Design nabídne i maximální verzí pamětí, tedy 8 GB RAM a 512 GB vnitřního úložiště. Pokud se vaše peněženka už opravdu nedá dovřít, tak si jeden kousek časem taky pořiďte, ale možná radši vezmete za skoro stejnou cenu dva kusy standardní verze a udělejte radost partnerce/partnerovi/strýčkovi ze třetího kolena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.