Čínské veletrhy jsou vděčným zdrojem novinek a včera zahájená Mobile Phone Exhibition 2018 v Čchung-čingu (bluďišťáka dostane každý kdo toto město dokáže s přesností na 500 km označit na slepé mapě) není výjimkou. Zejména jsme se dočkali mnohem podrobnější prezentace chystaných telefonů značky Elephone, což určitě není od věci, protože se jich na nás hrne opravdu celá řada.

A díky zveřejněným produktovým kartám ke většině chystaných modelů máme konečně i pevně ukotvenou představu o tom, co že si to na nás ti čerchmanti zase chystají. Samozřejmě hlavním tahákem budou telefony s vysouvacím modulem fotoaparátů, což je prostě v Číně momentálně módní trend a věc která letí. Jednotlivé produktové karty telefonů si můžete prohlédnout v galerii níže, ale my se nejdříve podíváme podrobněji na zásadní novinky.

Asi nejdůležitější novinkou u vlajkového Elephone U2 Pro je potvrzení použitého procesoru, takže můžeme s klidným svědomím zapomenout na jakékoli spekulace o Snapdragonech, protože hlavním tahounem výkonu v telefonu bude Mediatek Helio P60. Zbytek pokročilých parametrů ale (zatím) zůstal zachován, takže se u tohoto telefonu můžeme těšit třeba na AMOLED displej, výsuvný foto modul jak se zadními, tak předními fotoaparáty, NFC čip, bezdrátové nabíjení, čtečku otisků prstů v displeji a další. Tenhle Elephone vypadá opravdu zajímavě a asi by mu slušel i nějaký výkonnější procesor na způsob Snapdragonu 710…

Elephone U2 pak pak s Pro modelem nebude mít mnoho společného, protože bude mít jiný design i vybavení skoro ve všech směrech, tedy kromě opět použitého procesoru Helio P60. Výsuvný modul bude tentokráte obsahovat pouze dvojici předních kamerek a naopak se dočkáme hned trojice fotoaparátů. Pokud oželíte výsuvný modul, tak bude asi lepší volbou Elephone A5 s vykousnutým displejem a velmi podobným hardwarem, který by měl také být výrazně levnější.

This slideshow requires JavaScript.

A nakonec jsme si nechali novinkové levné kousky, přičemž Elephone PX by měl výhledově být tím nejlevnějším telefonem na trhu s výsuvným foto modulem a Elephone A6 bude pokračovat v tradici zařízení pro méně náročné, oba telefony pak dostanou do vínku procesor MT6762, tedy Helio P22. Jsme velmi zvědavi, kdy se Elephone konečně rozhoupe k nějakému konkrétnímu upřesnění plánu vydání nových modelů spolu s cenovým nástřelem, protože do té doby jde stále pouze o velmi vágní projekty pro budoucnost.