Čína, to nejsou jen společnosti zvučných jmen, které jsou už poměrně dobře usazené na trhu. Jsou zde i menší výrobci jako je například společnost Meitu. V našich luzích a hájích sice není příliš známá, ale ve své domovině je poměrně populární díky tomu, že své telefony orientuje především na selfie kamery a také se snaží nabízet uživatelům poněkud netradiční design.

Podle posledních zpráv, které jsou k vidění na čínské síti, s Meitu začíná koketovat Xiaomi. Nejde prý o nějakou akvizici, nebo fúzi těchto společností. Má jít spíš o jakousi strategickou spolupráci. Ta by se měla týkat především technologií pro selfie kamery. V tomto ranku totiž má Xiaomi co dohánět, kdežto Meitu má na svém kontě několik patentů na algoritmy pro speciální režimy pro krásu tváře, krásu pokožky, portrétní režim včetně algoritmu Meitu Imaging Labs, který by měl upravovat tělesné proporce.

Kromě toho telefony Meitu údajně kupují především ženy, které samozřejmě na svých slefie fotkách chtějí vypadat co nejlépe. A to je přesně to, co Xiaomi chybí a mohlo by se jí hodit do krámu. Díky této spolupráci by vydělalo i Meitu, jehož tržní výsledky neustále klesají a v srpnu/auguste zaznamenalo dokonce 23,4% meziroční pokles.

Xiaomi se navíc v poslední době zaměřila na vylepšení foto výbavy svých přístrojů a stále více využívá AI funkcí, které v rámci fotografování hrají a do budoucna budou hrát významnou roli. Ovšem obě společnosti na přímé dotazy, zda je tato spolupráce reálná a zda se o ní jedná zatím odmítají dát přímou odpověď a nechtějí tuto záležitost nijak komentovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.