Skládací telefony by se už v příštím roce mohly stát realitou. Pracuje na nich hned několik společností jako je například LG, Samsung, Oppo, Xiaomi a v neposlední řadě i Huawei. V případě společnosti Huawei se hovoří o tom, že jejich první skládací telefon bychom mohli vidět už na MWC 2019. Přístroj by také měl podporovat 5G sítě.

Tuto možnost potvrdil prezident Huawei pro západní Evropu, pan Vincent Pang. Pang také naznačil, že by se tento skládací telefon s podporou 5G na trhu mohl objevit ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Za zmínku určitě stojí i to, že stávající top Huawei procesor, Kirin 980, nemá vestavěný modul pro 5G. Očekává se tedy, že skládací telefon bude osazen chystaným čipsetem Kirin 990, který by měl mít vestavěný modem Balong 5000 pro podporu 5G.

Bližší informace o parametrech chystaného telefonu známy nejsou, ale podle některých zpráv z Číny to vypadá, že skládací telefon Huawei bude mít 8,5 palcový displej z dílen společnosti BOE se kterou Huawei spojil letos v květnu/máji síly při přípravě ohebné obrazovky. Přístroj by měl být také osazen novou ultra lehkou baterií.

Co se ceny skládacího Huawei telefonu týče, rozhodně nebude levný, a to právě díky kombinaci dvou inovací, tedy ohebného displeje a podpory 5G sítí. Podle generálního ředitele Huawei, Yu Chengdonga, by se cena mohla pohybovat až kolem 1000 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.