Hardwarové vybavení telefonů značky UMIDIGI v poslední době výrazně kvalitativně poskočilo na žebříčku a už dávno se tak nejedná o výrobce pouhých low-end modelů pro nenáročné. A pro chystaný model UMIDIGI S3 Pro si podle všeho připravují opravdu jeden pořádný bonbónek, protože by měl telefon dostat do vínku prozatím nejpokročilejší mobilní fotografický senzor od Sony – IMX586 se 48 Mpix rozlišením.

Sony oficiálně představilo svůj našlapaný CMOS čip pro mobilní zařízení v červenci a se 48 Mpix efektivního rozlišení se papírově jedná o nejnabitější mobilní senzor na trhu. Sony se podařilo zmenšit velikost pixelu na 0.8 μm, což umožňuje dostat opravdu 48 megapixelů do 1/2 typu čipu s úhlopříčkou 8 mm. A podle všeho se bude UMIDIGI dokonce snažit o husarský kousek být prvním na trhu s tímto senzorem, ještě před vlajkovými loděmi přímo Sony nebo Huawei. A u tohoto čipu jde opravdu o špičkový produkt, který číselně překonává 40 Mpix senzor například u Huawei P20 Pro nebo 41 Mpix u staré dobré Lumie 1020.

Další výbava UMIDIGI S3 Pro je zahalena mlhou spekulací, ze které se vynořují nejčastěji zprávy o možném využití nového procesoru Helio P70 od Mediateku. A z dostupných fotografií to navíc vypadá také na pořádně masivní kapacitu baterie, protože 5150 mAh je pro high-end vlajkové lodě typických velkých jmen opravdu velmi nadprůměrná hodnota. Uvidíme, jak se UMIDIGI vše podaří poskládat dohromady a zejména kdy a za kolik telefon dorazí na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.