Minulý rok jsme se z produkce značky Sharp dočkali zajímavě řešeného modelu Aquos R Compact, který měl malé kapkovité vykousnutí v horní části displeje a pořádně macatý dolní okraj. Pro tento rok si pro vás v Sharpu nachystali další designovou lahůdku s Aquos R2 Compact a znovu půjdou proti proudu. Mysleli jste si, že moderní trend je snažit se vykousnutí displeje eliminovat ? Chyba lávky, Sharp Aquos R2 Compact nám pro jistotu nabídne vykousnutí hned dvě !

Kromě zmíněného kapkovitého vykousnutí v horní části displeje zachovaného z minulé generace se totiž dočkáme i „obtékání“ přední čtečky otisků prstů, které reálně vyústí v další velmi rušivé vykousnutí displeje. Sice pak dolní rám telefonu není tak široký jako Aquos R, ale v moderní éře snahy o co nejčistší design předního panelu prostě působí nepatřičně.

Na druhou stranu může Aquos R2 Compact nabídnout velmi solidní parametry a jde asi o nejvýkonnější „malý“ telefon na současném mobilním trhu. Displej je totiž pouze 5,2-palcový s FullHD+ rozlišením 2280×1080 pixel, procesorem je Snapdragon 845 a dále se dočkáme 4 GB RAM, 22.6 Mpix hlavního fotoaparátu, Androidu 9 Pie a také na první pohled lehce poddimenzované 2500 mAh baterie. Cena prozatím nebyla oznámena a do budoucna doufáme, že nás Sharp Aquos R3 Compact nepřekvapí hned trojicí vykousnutí…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.