Retro je momentálně opět v kurzu a nejenom v oblasti telefonů, ale samozřejmě i v případě herních konzolí. Mnoho hráčů tak nostalgicky vzpomíná na hry svého mládí, kdy šlo právě jen o onu krystalicky čistou hratelnost bez pozlátka a nánosu pofidérních business vlivů a ždímání zákazníka. Jako třeba v dobách legendární herní konzole NES (tedy 8-bitového Nintendo Entertainment System).

V čínských obchodem se dá nostalgii velmi jednoduše pomoct, protože existuje poměrně věrná napodobenina této herní konzole s více než šesti stovkami vestavěných legendárních her. Ano nejedná se o žádný originál od Nintenda (jako je třeba NES Classic), ale také stojí zhruba desetinu a má asi dvacetkrát více her. To už je slušná matematika podporující koupi a za možnost předvést třeba svým ratolestem hry na kterých jste vyrůstali může být opravdu k nezaplacení.

Celá legrace s touto NES retro konzolí se dá pořídit opravdu velmi levně, aktuálně ji lze sehnat na e-shopu Tomtop za pouhých 13,99 dolarů ve verzi se čtyřtlačítkovým ovladačem. A budete hrát a hrát nejen celé vánoční svátky, protože klasiky jako je Mario, Contra nebo Robocop prostě mají v našich okoralých herních srdcích své místo navěky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.