Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tak po opravdu jednoduchých „hloupých“ telefonech je na trhu velký hlad a mnoho uživatelů prostě touží po malém lehkém telefonu na volání a zprávy co vydrží na jedno nabití týden. Ano, pro nás elitářské geeky se to může zdát předpotopní, ale v jádru se této touze nelze moc divit, protože současné extra výkonné stroje mají rozměry malé cihly a stěží vydrží jeden den náročného používání. Takže nová chystaná „hloupá“ Nokia 106 (2018) má ty nejlepší předpoklady uspět.

A Nokia 106 (2018) se opravdu s nějakými kompromisy netrápí, než nabídnout podprůměrný fotoaparát, tak ho radši vyškrtnou úplně. Na druhou stranu by 800 mAh baterie měla vydržet až 21 dní ve stand-by režimu nebo 15,7 hodiny hovoru. Tedy v přepočtu na současnou průměrnou výdrž v podstatě neomezeně… K použitelnosti telefonu jistě přispěje i dvojice slotů na mini-SIM karty a parádní rozměry 111.15 x 49.5 x 14.4 mm a pouhých 70,2 g váhy.

Výbava je vskutku spartánská, QQVGA barevný TFT displej s 1,8-palcovou úhlopříčkou, procesor MT6261D, 4 MB RAM, FM rádio, vestavěná baterka, zásoba paměti na 2000 kontaktů a 500 SMS zpráv, případně plná verze herního „hada“ (Snake Xenzia). Na druhou stranu si tento krásný závan retra budete moci od příštího týdne pořídit za cenu kolem 20 dolarů a půjde tak o naprosto ideální sekundární telefon pro vás, nebo telefon pro třeba vaše prarodiče.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.