Ohodnoťte článek

Letos v dubnu jsme se od ASUSu dočkali velmi povedeného modelu Zenfone Max Pro M1, který se prodával velmi nadprůměrně a je populární i v našich končinách. Dává tak smysl, že se ASUS pustil do vývoje jeho nástupce, který by podle všeho mohl být představen někdy na začátku roku 2019. A my dnes díky jako obvykle velmi dobře informovanému „leaksterovi“ Rolandu Quandtovi máme v ruce některé specifikace právě chystaného ASUS Zenfore Max Pro (M2).

ASUS Zenfone Max Pro (M2) by měl na trh dorazit hned v několika verzích, přičemž ty nejzajímavější dvě z nich by měly dostat do vínku hned trojitý zadní fotoaparát. O něm nejsou známy žádné bližší informace kromě 13 Mpix hlavního senzoru, ale nemusí pršet, jen když kape. Telefon by měl dále dostat 6-palcový displej s FullHD+ rozlišením, procesor Snapdragon 660, 4 GB RAM a výběr mezi 64 GB a 128 GB vnitřní paměti. Uvidíme zda ASUS zachová i vymoženosti minulé generace jako třeba NFC čip nebo 5000 mAh kapacitu baterie, protože právě těmi bodoval oproti srovnatelné konkurenci.

Trojité zadní fotoaparáty už nejsou jen doménou těch opravdu high-end telefonů a výhledově do budoucna se situace jistě ještě mnohem více zahustí i opravdu levnými modely se třemi zadními senzory. ASUS Zenfone Max Pro (M2) by však měl být sám o sobě také poměrně dostupný a podle všeho bude levnější než asi nejbližší srovnání od konkurence v podobě Samsungu Galaxy A7 (2018), který se prodává kolem 320 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.