Portfoliu značky OnePlus momentálně dominuje aktuální model OnePlus 6T a já už se také konečně musím přinutit sepsat nějaké ty první dojmy a mini-recenzi. To však neznamená, že vývojáři a designéři značky OnePlus si kolektivně odjeli na Bahamy a užívají si zaslouženého odpočinku. Dnes se na webu objevily první designové koncepty příští generace OnePlus 7 a i když se s největší pravděpodobností nejedná o nic moc oficiálního, tak určitě neublíží se na ně podívat podrobněji.

Snaha o nárůst užitné plochy předního panelu a eliminace vykousnutí displeji pokročila samozřejmě i u OP6T, ale pro další generaci telefonu je nutný další krok správným směrem. A tím by se podle všeho měla stát integrace senzoru přední selfie kamerky přímo do displeje. Vzhledem k rodinné blízkosti s OPPO je tak dost dobře možné, že chystané OnePlus 7 se po designové stránce bude podobat OPPO R19, i když to by podle všeho mělo dostat dokonce dvojitou selfie kamerku integrovanou přímo do displeje.

Díky této technologii by měl poměr displeje k tělu telefonu narůst až na hodnoty kolem 95 %, což už jsou vskutku závratná čísla a rámečky tak budou skoro neviditelné. Zadní strana telefonu se pak podle těchto konceptů nijak zvláště neliší od OP6/6T, tedy pokud si odmyslíme třetí senzor fotoaparátu. Ano, OnePlus 7 by podle tohoto designového konceptu měl nabídnout hned tři fotoaparáty, konkrétně pak 24 Mpix + 12 Mpix + 8 Mpix s podporou slow-motion videa ve 4K rozlišení a duálním LED bleskem. I rozlišení selfie kamerky by mohlo nabobtnat na 24 Mpix. A nezapomnělo se ani na čtečku otisků přímo v displeji, to už se tak nějak očekává samo sebou.

Spekulace o další hardwarové výbavě zahrnují procesor Snapdragon 8150, 4150 mAh kapacitu baterie a pravděpodobně už i 5G konektivitu. A pokud budeme věřit nedávným rozhovorům „hlavounů“ OnePlus, tak by se třeba konečně mohlo reálně dostat na bezdrátové nabíjení nebo oficiální voděodolnou certifikaci… Nebo to už sníme příliš ? Každopádně bychom se teoreticky nějakých nových informací o OnePlus 7 mohli dočkat dříve než jsme si původně mysleli a to během veletrhu MWC 2019 v únoru. No nechme se překvapit.