Jednou z věcí, které Google telefony Pixel upoutají, je bezesporu jejich velmi slušný fotoaparát a kvalitní foto výstup. Lví podíl na tom má aplikace Google Camera. Tu sice lze nainstalovat i na jiná zařízení než na Pixely, ale nese to s sebou určité potíže při instalaci a chod aplikace není příliš plynulý.

Pro instalaci na jiná zařízení je potřeba, aby daný telefon podporoval HAL3 nebo Camera2API. Majitelé telefonů Xiaomi tak museli, pokud chtěli Google Camera nainstalovat, rootovat svůj smartphone. Je to určité řešení, ale ne pro každého.

Situace by se však mohla změnit, protože z velké Číny dorazila informace, že nejnovější verze MIUI 10 v beta verzi 8.11.8, která tam byla nedávno spuštěna, má HAL3 ve výchozím nastavení povoleno.

To by tedy znamenalo, že aplikaci Google Camera lze spustit tak, že stačí stáhnout aplikační soubor a nainstalovat ho. V aplikaci však nebude možno naplno využívat všechny funkce. Navíc tato možnost platí jen pro čínskou verzi ROM. Kdy bude k dispozici globální verze, případně verze stabilní, zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.