Ohodnoťte článek

Skoro každý z nadšenců do moderních technologií (což je asi většina našich čtenářů) se určitě minimálně zamyslel nad pořízením nějaké té 3D tiskárny, protože možnosti jejího využití jsou poměrně široké i pro nás méně kreativní jedince. Od malých doplňků pro domácnost, přes tisk různých hobby maličkostí až po některé pokročilejší projekty. A proč si tak nevyzkoušet velmi dostupný kousek v podobě modelu Anet E12, navíc se slevovým kupónem z e-shopu Cafago.

Anet E12 je 3D tiskárna vhodná i pro začátečníky, i když samozřejmě dorazí nesestavená a je nutné ji zkompletovat. To by však měla být otázka chvíle a poměrně nízké náročnosti. Tiskárna samotná je pak sestavena z velmi kvalitních součástek, rám už je plně kovový z hliníkové slitiny a základna dostala šroub na manuální vyrovnání vodorovnosti. Výrobní plocha je pak poměrně velká s 300 x 300 x 400 mm rozměry a díky 0.1 mm přesnosti tisku, 12864 LCD obrazovce a podpoře tisku z microSD karet je i komfort ovládání zaručen. Krmit pak Anet E12 můžete celou řadou materiálů, podporovány jsou ABS/PLA/TPU/HIPS/PC nebo dřevěné polymery.

A na kolik tedy tiskárna dohromady přijde ? Díky slevovému kupónu UU0700 je na e-shopu Cafago k mání jen za 243.87 euro a kupón by měl platit až do konce roku. Navíc je doprava z českého skladu (i když je stále uveden jako německý), čímž odpadne spousta starostí. Takže pokud uvažujete o prvním kroku mezi 3D tiskárny, tak by Anet E12 rozhodně měla patřit do nejužšího výběru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.