Telefony řady Mi 8 byly uvedeny v dubnu/apríli a stále se dobře prodávají. A vzhledem k tomu, že se blíží konec roku, začíná se pomalu spekulovat, co by asi mohl nabídnout jejich nástupce, Xiaomi Mi 9.

Samozřejmě opět půjde o špičkový telefon a očekávat jej můžeme v prvním nebo začátkem druhého kvartálu 2019. Tipaři ovšem nečekají na poslední chvíli před uvedením a už teď uvažují o tom, jaký by Mi 9 mohl být. Například jeden z nich, Benjamin Geskin, sdílí na svém twitterovém účtu nejen souhrn hlavních parametrů, ale také první renderovaný obrázek telefonu.

Podle renderu bude mít Xiaomi Mi 9 horní výřez, ale poněkud menší. Geskin tvrdí, že AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,4 palce a přímo do displeje bude integrován snímač otisků prstů.

Na zadním panelu najdeme trojitý hlavní fotoaparát, který je uložen vertikálně v levé horní části. Mohl by mít rozlišení 48 MPix a primární snímač by mohl být Sony IMX586. Tipař si myslí, že použitým procesorem bude Snapdragon 8150 s 6/8/10 GB RAM, baterie bude mít kapacitu 3700 mAH a podporu rychlého nabíjení Quick Charge 5.0.

Je také možné, že Xiaomi Mi 9 bude podporovat i bezdrátové nabíjení a dokonce i 5G sítě. K tomu, kolik by telefon mohl stát se Geskin, nevyjádřil

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.