Telefon Xiaomi Mi A2 je jedním z telefonů, které běží na čistém Androidu a také tu najdeme podporu našich LTE frekvencí. Představen byl letos v létě a vzhledem k tomu, že je zařazen do programu Android One měl by být často a pravidelné aktualizován.

Jedna z aktualizací tu je právě nyní. Jedná se o beta verzi Android Pie. Informace o distribuci updatu se objevila na XDA fóru a podle vývojářů obsahuje také novou funkci Adaptive Battery, navigační tlačítka nebo navigaci gesty.

Jde sice o oficiální distribuci, ale protože je to beta verze, musí být uživatelé připraveni na to, že všechny chyby nejsou ještě zcela vychytány a není vyloučeno, že se po instalaci vyskytnou.

Aktualizace zatím není šířena via OTA a je ji nutno stáhnout. Takže pokud byste chtěli, i s rizikem případných chyb, beta Android Pie pro svůj Xiaomi Mi A2 stáhnout, můžete tak učinit zde a postupovat striktně podle návodu.

Jestli si však netroufáte na instalaci, počkejte raději na to, až bude Android Pie šířen via OTA, což by nemuselo zas až tak dlouho trvat. Stabilní verze by měla dorazit do konce letošního roku.