Společnost Samsung je jednou z těch, které tvrdí, že pracují na vývoji skládacího telefonu. Jeho premiéra však je už nějakou dobu odkládána. Ovšem na své konferenci Samsung Developer Conference 2018, kde představili několik typů displeje s horním výřezem, uvedli také ohebný displej Infinity Flex a prototyp skládacího telefonu.

Poslední informace z Jižní Koreje naznačují, že skládací, nebo ohebný telefon Samsung, by mohl být uveden v řádu několika měsíců, možná i týdnů. Samsung údajně pracuje na výrobě až 1 milionu kusů těchto telefonů. Dokonce i šéf mobilní divize společnosti, DJ Koh, potvrdil, že výrobní kapacity pro masovou produkci milionů kusů přístroje Samsung skutečně má.

Dodal také, že pokud bude zpětná vazba a tržní odbyt dobrý, bude se produkce zvyšovat. Zatím však těžko odhadnout, jak na skládací telefon trh zareaguje. Dokonce ani odborníci si to netroufají predikovat a neví, zda je trh jako takový na tento typ přístrojů připraven.

Samsung také spolupracuje se společností Google na vytvoření přizpůsobené verze Androidu, která by vyhovovala skládacím přístrojům. Ta již rámcově běží a pokud Samsung zvýší výrobu těchto telefonů, můžeme se s nimi ve větším měřítku setkat už v příštím roce. Nic však není oficiálně potvrzeno, takže i přes vyjádření šéfa mobilní divize Samsung, berme tyto informace s jistou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.