Ohodnoťte článek

Společnosti Huawei i Apple letos už představily své nové procesory vyráběné pomocí 7nm technologie. Na nový procesor společnosti Samsung se však stále čeká. Je to možná dáno o tím, že jejich příští vlajková loď Samsung Galaxy S10 bude uvedena až za několik měsíců. Ovšem na Twitteru probleskla zprávička, že nový procesor, zřejmě Exynos 9820, bude představen 14. listopadu/novembra.

Zpráva je velmi kusá a kromě data představení a sloganu „Intelligence from within“ nenaznačuje vůbec nic. Každopádně všichni tipaři jsou přesvědčeni, že nic jiného, než právě Exynos 9820 to být nemůže.

Obecně vzato by měl být nový Exynos nástupcem Exynos 9810 a konkurentem čipsetů Kirin 980 a Apple A12 Bionic. To znamená, že i zde by mělo být využito 7nm výrobní technologie. Měl by mít také jednotku NPU pro správu AI funkcí. A není vyloučena ani podpora 5G sítí.

Někteří z tipařů si myslí, že Exynos 9820 bude mít architekturu tří clusterů, podobně jako Kirin 980. A spekuluje se o GPU Mali-G76, která podporuje pokročilé AI funkce. Každopádně jde jen o spekulace. Na to, jaká bude nakonec realita si počkejme do příštího týdne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.