Popularita designu s vykousnutým displejem nastoupila velmi rychle a stejně rychle její popularita opadá, když se většina velkých značek momentálně pokouší tento design zcela eliminovat nebo alespoň zmenšit. Jednou z cest je výsuvný modul nebo celá zadní strana po vzoru Xiaomi Mi MIX 3 případně OPPO Find X, ale moderní přístup půjde pravděpodobně jinou cestou. Tu naznačilo před pár dny oznámení nového Infinity-O panelu od Samsungu s předním selfie fotoaparátem zcela skrytým v displeji.

A samozřejmě Samsung v této nastoupené designové cestě nezůstanou osamoceni, protože se objevil už i patent značky Huawei s podobným zaměřením. A Huawei přišli s vlastním designem, kde je senzor selfie fotoaparátu zcela skryt v úzkém proužku reporduktoru. Podle všeho by se do tohoto proužku měl vejít jak selfie fotoaparát, tak i další doprovodné senzory. Huawei informace o tomto patentu prozatím oficiálně nepotvrdil, takže zatím netušíme nakolik je vše relevantní.

Dá se očekávat, že se tento nebo podobný design se skrytou přední kamerkou a zcela zrušeným vykousnutím se objeví už v chystaném Huawei P30, protože je v podstatě jasné, že Samsung Galaxy S10 se touto cestou vydá. A Huawei tak nemůže zůstat v této designové bitvě příliš pozadu. Když už jsme u spekulací o chystaném P30, tak se objevily informace, že i když už jsou první zprávy o vývoji procesoru Kirin 990, tak by P30 měl dostat do vínku současnou generaci Kirin 980.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.