Produkty značky Xiaomi vždy poměrně logicky debutují na domácím čínském trhu a chvíli jim trvá než se dostanou i za hranice. První destinací je pak obvykle druhý největší světový trh v Indii a na zbytek světa se myslelo až v další fázi. To však už možná nebude platit, protože Xiaomi pomalu zapouští i oficiální kořeny všude po světě, už je aktivní na 82 světových trzích a na 25 z nich je navíc číslem jedna. Dnes jsme se tak třeba dočkali oficiálního vydání Xiaomi Mi 8 Pro ve Velké Británii a další velmi zajímavé kusy by ho brzy měly na evropský trh následovat.

A nepůjde o nějaká ořezávátka, protože se hovoří konkrétně o zbrusu nové dvojici vlajkových lodí v podobě Xiaomi Mi MIX 3 a herního Black Shark Helo. Tedy oba kousky se Snapdragonem 845 a velmi odlišným zaměřením, protože Mi MIX 3 je jedním z prvních modelů s výsuvným zadním modulem se selfie fotoaparáty a skutečně bezrámečkovým designem displej, naproti tomu Black Shark Helo je inovovaná varianta nekompromisního herního stroje. Shodou okolností se také v obou případech jedná o první telefony na trhu, které můžete sehnat i s masivní porcí 10 GB RAM.

Samozřejmě to neznamená, že se hned tyto zajímavé kousky objeví i na pultech našich kamenných obchodů, protože jako první jsou zmiňovány spíše mnohem větší evropské trhy jako je právě Velká Britání, Španělsko, Itálie nebo Francie. I tak už se pak bude dát telefon sehnat z těchto trhů mnohem lépe a snad by nemělo trvat příliš dlouho, než si někdo v Xiaomi všimne i naší domoviny. Oba telefony bychom u nás viděli velmi rádi.