Ohodnoťte článek

Telefon, na který spousta fanoušků Xiaomi netrpělivě čekala je už pár dní venku a slušně boduje. Mi Mix 3 s výsuvným mechanismem je skutečně povedený kousek a proslýchá se, že je jedním z nejlépe fotících telefonů společnosti.

V den, kdy by oficiálně uveden si na něm smlsli testeři z DxOMark a jejich resumé nevypadá vůbec špatně. Na první příčku to tedy není, ale i tak celkové skóre 103 body není špatné.

A aby bylo ještě lepší, nová aktualizace pro Mi Mix 3 přinese speciální režim pro noční focení. Od tohoto režimu si společnost slibuje, že foto výstupy focené v noci, nebo za špatných světelných podmínek budou kvalitní a bez šumu.

V tomto ohledu přichází i docela zajímavá informace. Mi Mix 3 má totiž stejnou foto výbavu jako Mi Mix 2S. Jde o zadní duální fotoaparát, který tvoří primární 12 MPix snímač Sony IMX363 se clonou f/1.8 a velikostí pixelů 1,4 mikronů. Sekundární snímač je také 12 MPix, tentokrát však Samsung S5k3M3 se světelností f/2.4 a velikostí pixelů 1 mikron. Nechybí čtyřosý OIS, optický zoom, portrétní režim a AI funkce.

A právě zadní fotoaparát Mi Mix 3 byl na rozdíl od kamery Mi Mix 2S je značně softwarově vylepšen a jeho algoritmy byly optimalizovány. To by mohlo znamenat, že v podstatě celkem nic nebrání tomu, aby i Mi Mix 2S a dokonce i Mi 8 dostaly stejnou aktualizaci, která by zlepšila úroveň jejich fotoaparátů. Lei Jun se nechal slyšet, že naléhavě apeluje na Xiaomi vývojáře, aby takovou aktualizaci nachystali co nejdříve.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.