Herní telefony teď poměrně letí a od značky Nubia jsme se příspěvku do této kategorie dočkali už v dubnu, kdy spatřil světlo světa  model Nubia Red Magic (v některých překladech a terminologii také jako Red Devil). Ten měl ale malou nevýhodu oproti konkurenci v minulé generaci špičkových procesorů se Snapdragonem 835, což vedlo k ne až tak skvělým prodejům. Nubia dnes ale představila jeho vylepšenou verzi a tentokráte je to jiná káva.

Zaprvé má konečně telefon současnou generaci vlajkového procesoru v podobě Snapdragonu 845 a také jde o další kousek do sbírky modelů s 10 GB RAM, takže jako třetí po Xiaomi Black Shark Helo a Mi MIX 3. Ani na vnitřní paměti se nešetřilo, protože je k dispozici plných 256 GB. Za zmínku stojí i speciální kombinace vodního a vzduchového chlazení, které by údajně mělo srazit teploty procesoru až o 13,2 stupňů Celsia a bezpečně tak zabránit přehřívání.

Dále pak Red Devil dostal do vínku DTS audio a SmartPA zesilovač, takže i po zvukové stránce by mělo jít o špičku. A co by to bylo za herní telefon, kdyby nenabízel speciální herní režim, takže tu máme funkci nazvanou „4D Shock“, která nejen zvýší výkon procesoru, ale zapne i RGB světelné efekty na zádech telefonu. Nic pro slabé nátury a epileptiky.

Nubia Red Devil alias Red Magic s 10 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti by měla být na čínském trhu k dostání už za velmi slušných 3888 juanů, tedy v přepočtu asi 560 dolarů. Samozřejmě světová dostupnost bude značně pomalejší, ostatně původní Nubia Red Magic dorazila do Evropy nedávno v září…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.