Jeden z prvních telefonů společnosti Vernee, Apollo Lite, se objevil na trhu v červnu/júni roku 2016. Přesto téměř po dvou letech zažívá svou renesanci a opět se dostává do hledáčku zákazníků, kteří shánějí telefon s dobrým poměrem cena/výkon.

Uživatele zaujal především deseti jádrovým procesorem Helio X20, který patřil ve své době mezi stěžejní produkty společnosti Mediatek. Tento čipset s architekturou tří clusterů jednak umožňuje plynulý multitasking, ale také solidní výkon a v neposlední řadě i úsporu energie a delší výdrž baterie.

K dalším parametrům, které rozhodně neudělají ostudu ani dnes, patří 5,5 palcový FullHD Sharp IGZO displej s ochranou proti „modrému světlu“, 4 GB LPDDR 3 RAM, 32 GB eMMC 5.1 interní paměti.

Hlavní fotoaparát je 16 MPix a přední kamera je pak 5 MPix. Baterie má kapacitu 3180 mAh a podporu rychlého nabíjení.

Závěrem tohoto stručného souhrnu parametrů dodejme, že se Vernee Apollo Lite stále prodává, a to i na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde jej můžete pořídit za 4390 Kč v barvě stříbrné a nebo šedé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.