Notebooky od Xiaomi si už dávno vydobyly své místo na slunci a patří bez debat k nejlepším volbám na trhu, pokud přihlédneme k magickému poměru cena/výkon. Osobně jsem už hezkých pár měsíců let majitelem modelu Xiaomi Mi Air a nemohu si ho vynachválit. V poslední době se však i ceny notebooků od Xiaomi začaly mírně zvyšovat a tak je novinkový Xiaomi Notebook s cenou pod 500 dolarů jen a jen vítaným hostem.

Dnes byl totiž oznámen další model Xiaomi Notebook a jedná se tak ne o mobilnější a menší Air sérii, ale notebook klasického střihu s 15,6-palcovou úhlopříčkou. Dočkáme se lehce dietnějších hardwarových parametrů jako je procesor Intel Core i3 (v minulosti šlo vždy minimálně o i5), ale jinak je vše při starém včetně kovového víka s maximální tloušťkou notebooku 19.9 mm a dalších vymožeností. Hlavním tahákem bude cena, která v základu klesla až na 3399 juanů, tedy v přepočtu něco kolem 492 dolarů.

Další výbava zahrnuje již zmíněný 15,6-palcový displej s FullHD rozlišením, 4 GB DDR4 RAM s možností rozšíření, 128 GB SSD disk, nový systém chlazení s dvěma větráčky a dvojicí heatpipe, celou řadu portů včetně trojice USB (dva z nich USB 3.0), gigabitový Ethernet port, HDMI, čtečku paměťových karet, klávesnici s numerickým blokem (i když bohužel chybí podsvícení) a jiné. Kolem a kolem se jedná opět o výborný kousek, který by se měl dostat do prodejů už 11. listopadu.