Ohodnoťte článek

Dnešní notebookový den ještě nekončí, protože jsme se v čínském Wuhanu dočkali představení novinkového modelu Huawei Matebook 13, který bezpochyby v luxusním segmentu vyzve na trh MacBook Air. Takže je jasné, že se bude jednat o poměrně drahý kousek, který ale na druhou stranu zaujme vybroušeným designem, skvělým zpracováním s použitím kovu a keramiky, nebo výborným vybavením. A rozhodně neurazí ani všechny barevné hnidopichy, protože bude hned ve třech odstínech, space grey, silver moon a cherry powder gold.

Zmíněný Macbook Air byl ostatně často citovaným konkurenčním produktem během této představovačky a dočkali jsme se tak porovnání v mnoha ohledech. Samozřejmě v drtivé většině zvítězil nový Huawei Matebook 13, ostatně je také výrazně novější… Nabídne výbornou váhu 1.28 kg a maximální tloušťku pouhých 14.9 mm, což je na notebook opravdu velmi málo. Displej je pak 13-palcový s IPS technologií, poměrem stran 3:2 a rozlišením 2160 x 1440 pixelů. Jas pak až 300 nitů a za zmínku stojí opravdu titěrné rámečky kolem displeje, které mají jen 4,4 mm.

Ani výkonem nebude Matebook 13 rozhodně zaostávat, protože dostane do vínku osmou generaci procesorů Intelu platformy Whiskey Lake a budete mít na výběr mezi Core i5-8265U/Core i7-8560U, případně grafikami nVidia MX150 nebo Intel UHD Graphics 620. Doplní je pak 8 GB LPDDR3 RAM a 256 GB SSD disk. Portům bude dominovat dvojice USB Type-C portů a dojde i na čtečku otisků prstů. Baterie by měla 42 Wh a systémem bude samozřejmě Windows 10.

Za zmínku stojí i integrace nové technologie Huawei Share 3.0, která se prozatím předvedla jen v telefonech této značky a nabídla bleskurychlý bezdrátový přenos souborů pomocí NFC. A rychlosti jsou opravdu pořádné, 1000 fotek by se mělo přenést za dvě minuty, případně 1 GB videa zhruba za 35 vteřin. K funkčnosti budete samozřejmě potřebovat i nějaký ten odpovídající telefon s NFC čipem a systémem EMUI 9.0. Vše vypadá opravdu skvěle, ale nějak se při oznamování někam zatoulala cena, takže budeme muset doufat, že se při tom všem srovnání s Macbookem nakonec nebezpečně nepřiblíží i zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.