O telefonu Nokia 9 se mluví už od poloviny loňského roku jako o chystané vlajkové lodi společnosti HMD Global. Ovšem jeho uvedení se neustále odkládá a některé zprávy říkají, že se objeví až na MWC 2019. Ví se také, že obchodní název bude Nokia 9 PureView.

K vidění byl i prototyp telefonu, respektive jeho zadní panel, který odhalil pětici čoček fotoaparátu poskládaných do hvězdicovitého modulu. A podle všeho jej bude pohánět procesor Snapdragon 845.

Dnes k tomu málu, co o Nokia 9 PureView víme, přidáme další info, které pochází ze stránek FIH Mobile, což je dceřinka společnosti Foxconn a ta má na starosti výrobu telefonu.

V metadatech bylo zjištěno, že Nokia 9 nese kódové označení Olympic. To by mohlo být odvozeno od pěti snímačů zadního fotoaparátu. Symbolikou by tak mohlo být pět olympijských kruhů.

Dále se z kódu dá vyčíst, že telefon poběží na Android 9 Pie s listopadovou bezpečnostní záplatou s označením 00CN_4_030. To je vzhledem k tomu, že se přístroj objeví až začátkem příštího roku celkem logické.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.