Ačkoliv byl vlajkový Xiaomi Mi 8 v podstatě představen jen nedávno, tak se už pomalu začínají roztáčet kola spekulací ohledně jeho nástupce a první informace vypadají velice zajímavě. I když se samozřejmě nejedná o nic oficiálního, tak by tyto informace měly pocházet ze strany dodavatelů součástek pro potřeby Xiaomi a něco by na nich mohlo být. Takže co bychom měli od Xiaomi Mi 9 očekávat ?

Podle těchto informací by mělo dojít k nárůstu fotografických senzorů a trojici zadních fotoaparátů by měl vévodit skvělý Sony IMX586 s rozlišením monumentálních 48 Mpix. Dále pak 6GB/8GB/10GB RAM, čtečka otisků vestavěná v displeji, bezdrátové nabíjení a blíže nespecifikovaný stupeň odolnosti proti vodě a prachu. Hlavně by se však právě Xiaomi Mi 9 mělo stát prvním průkopníkem použití nového procesoru Snapdragon 8150 (neboli dle starého značení SD855). To zní skoro jako ideální telefon, že ?

Samozřejmě musíme tyto spekulace brát s notnou dávkou pesimismu, ale něco by na nich být mohlo. Na druhou stranu oficiální představení Xiaomi Mi 9 se odhaduje v první polovině roku 2019 a Qualcomm už teď ztrácí na konkurenci na poli procesorů, takže se dá očekávat, že se Snapdragon 8150 ukáže ještě do konce roku 2018. Takže spekulace o Xiaomi Mi 9 jako pionýrovi s novým procesorem se dost možná na pravdě nezakládají. Každopádně tento telefon vítáme do kategorie nejčastějších spekulací příštích týdnů a měsíců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.