I když se oficiální představení chystaného modelu ASUS Zenfone 6 očekává až v únoru během veletrhu MWC 2019, tak se už na internetu objevilo několik snímků údajných prototypů tohoto telefonu. Je však nutné podotknout, že se většina těchto prototypů nikdy nedostane do finální fáze a sériové výroby, takže některé designové výstřelky mohou působit poměrně extravagantně. To je právě případ dnešních snímků.

Většina výrobců telefonů se momentálně snaží oblíbené vykousnutí displeje zcela odstranit pomocí výsuvných modulů selfie fotoaparátu (ať už se jedná o Oppo Find X variantu nebo Xiaomi Mi MIX 3), případně alespoň minimalizovat (jako třeba kapkovité vykousnutí OnePlus 6T). Prototyp ASUS Zenfone se dal také cestou kapkovitého vykousnutí, ale to je umístěné mimo osu telefonu a je posunuté směrem k pravému rohu. Ze zveřejněných snímků však podobné řešení působí extra rušivě a osobně ho nepokládám ani náhodou za cestu správným směrem.

This slideshow requires JavaScript.

Takže můžeme jen doufat, že se jedná o slepou vývojovou větev a finální designový návrh ASUS Zenfone 6 nás příjemně překvapí něčím mnohem zajímavějším. Na druhou klidně na Taiwanu mohou zachovat 3.5mm audio sluchátkový jack, který si vydobyl místo na tělo nového Zenfone a jde tak proti momentální vlně velkých jmen a odstraňovací mánii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.